Newsletter subscribe

Hobby

Artystyczne obozy młodzieżowe to świetny wybór

Posted: 29 listopada 2022 o 12:49   /   by   /   comments (0)

Artystyczne obozy młodzieżowe są fantastycznym rozwiązaniem na spędzenie aktywnie wakacji. Co ważne, to są to obozy przewidziane zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

W jakim wieku dzieci mogą pojechać na artystyczny obóz młodzieżowy?

Na artystyczne obozy mogą jeździć dzieci od ósmego roku życia do osiemnastego roku życia. Grupy są utworzone pod względem wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą być dopasowani w pokojach ze swoimi rówieśnikami, co sprawia, że mogą się nawiązać także nowe przyjaźnie.

Jakie tematy są poruszane na artystycznych obozach?

Każde dziecko może mieć inne zainteresowania artystyczne, dlatego też obozy są podzielone tematyczne tak, by uczestnicy mogli się odpowiednio rozwijać. Między innymi obozy dla dzieci są oferowane na stronie https://www.kogis.pl/obozy i można wybrać:

– japońską przygodę,
– Japonia i Korea w sztuce,
– rękodzieło artystyczne,
– komiksowy,
– musicalowy,
– gitarowy,
– otaku,
– ekologiczny,
– aktorski,
– azjatycki,
– cosplay,
– rysunkowy i anime.

Dobrze jest też dodać, że są organizowane obozy typowo dla dziewczynek, które pomogą im rozwijać się pod względem układania włosów czy też uczą się robić różnego rodzaju plecionki.

Gdzie odbywają się artystyczne obozy?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że letnie obozy artystyczne dla dzieci i młodzieży odbywają się nad morzem lub nad jeziorem, co sprawia, że uczestnicy mogą też korzystać z kąpieli i plaży w wolnym czasie. Należy zaznaczyć, że dzieci w trakcie korzystania z kąpieli wodnych są pod stałą opieką ratowników wodnych oraz opiekunów.

Uczestnicy mogą też aktywnie spędzać czas na plaży i tam też się udzielają artystycznie. Warto też wspomnieć, że obozy te odbywają się w nadmorskich Łazach, Darłówku czy też w Czaplinku oraz Ostrzycach.

Co dzieci zyskają poprzez pobyt na obozie artystycznym?

Uczestnicy, którzy są na obozie oprócz tego, że zdobywają nowe umiejętności i doszkalają się w różnych dziedzinach. Dobrze jest też dodać, że grupy są kameralne, przez co dzieci będą mogły bez problemu być pod stałą opieką i mogą się pytać o różne rzeczy, dzięki czemu rozwieją wszystkie swoje wątpliwości. Przede wszystkim uczestnicy nauczą się ciekawych rzeczy, które przydadzą się im w późniejszym życiu.

Jak wyglądają posiłki na obozie?

Dzieci dostają tylko zdrowe jedzenie, które będzie w takich porcjach, które idealnie wystarczą uczestnikom. Dobrze jest też wcześniej poinformować opiekunów, jeśli dziecko ma uczulenie na gluten lub nabiał, przez co kucharki dostosują odpowiednią dietę. Dzieci w trakcie obozów dostają śniadanie, obiady, kolacje oraz podwieczorki. Co ważne, to każdy uczestnik dostaje też prowiant powrotny, dzięki czemu mogą w długiej podróży skorzystać z przyszykowanego wcześniej jedzenia.

Dobrze jest też wspomnieć, że rodzice mają telefon do opiekunów, dzięki czemu w razie potrzeby mogą się z nimi kontaktować. Natomiast uczestnicy mogą codziennie dzwonić do rodziców, jednak są do tego wyznaczone odpowiednie pory. Warto dodać, że dzieci są też całodobowo objęte opieką.