Newsletter subscribe

Hobby

Chorwacja – żeglarski raj

Posted: 30 kwietnia 2016 o 10:22   /   by   /   comments (0)

W dzisiejszych czasach możliwości aktywnego wypoczynku są już niemal nieograniczone. Jeśli nie lubisz nudy, szukasz czegoś nowego i chcesz przeżyć niezapomnianą morską przygodę w pięknym otoczeniu, czynny, dynamiczny i pełen niespodzianek urlop na jachcie jest dla ciebie wymarzony.
Rejsy żeglarskie w Chorwacji to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzenie wybrzeża tego pięknego kraju. Wspaniale grzejący słońce, urokliwe porty w miasteczkach nad Adriatykiem i jego przejrzyste wody o turkusowym kolorze zapewniają fantastyczną scenerię, wśród której może rozegrać się niejedno wspaniałe wydarzenie. To wszystko sprawia, że Chorwacja jest istnym rajem dla żeglarzy, którzy chcą przy okazji zdobywania żeglarskich szlifów odpocząć od codziennego życia i zwiedzić atrakcyjne tereny południowej Europy.
Biura podróży i armatorzy, którzy organizują wyprawy po wodach śródziemnomorskich, prezentują szeroką ofertę rejsów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej jest to wyłącznie propozycja i uczestnicy mogą indywidualnie dopasować wszystkie szczegóły podróży do własnych preferencji. Wyznaczony przez organizatora skipper jest otwarty na wszelkie sugestie, zawsze może też może wspomóc planujących swoim doświadczeniem i podsunąć parę ciekawych pomysłów. Ostateczna trasa podróży będzie zależała również od pogody, na szczęście ta w Chorwacji na ogół nie sprawia problemów.

Podkreślić należy, że rejsy żeglarskie Chorwacja mają zazwyczaj charakter zarówno turystyczny, jak i szkoleniowy. Choć nie stanowią kursu w jego tradycyjnym rozumieniu, są okazją do podniesienia żeglarskich kwalifikacji. Uczestnicy takiej wyprawy najczęściej stanowią także załogę, w związku z czym są zobowiązani do pomocy w kambuzie, przy cumowaniu czy innych czynnościach żeglarskich. Obowiązkowo podlegają także rozkazom kapitana jachtu, co w żadnym wypadku nie oznacza, że nie będą mieli czasu na kąpiel w ciepłym Morzu Adriatyckim, zwiedzanie uroczych zakątków miast Dalmacji czy wypicie kieliszka pysznego chorwackiego wina.