Newsletter subscribe

Budownictwo

Ciasne, ale własne

Posted: 28 maja 2016 o 23:27   /   by   /   comments (0)

Większość młodych ludzi marzy o tym by odciążyć rodziców, rozwinąć skrzydła i się usamodzielnić. Własne mieszkanie to w dzisiejszych czasach luksus, na którego stać niewielu z nas. Pomimo tego, że ceny mieszkań spadły i pojawia się ich coraz więcej na rynku, nadal wielu młodych ludzi boryka się z problemem, za co kupić mieszkanie. Gdy zarabia się najniższą krajową, nie ma możliwości odłożenia odpowiedniej sumy pieniędzy oraz zakup wymarzonego gniazdka. Ciasne, ale własne, to popularne powiedzenie wśród ludzi, którzy posiadają swoje cztery kąty. Nie zawsze metraż jest spory, jednak liczy się posiadanie czegoś na własności i co najważniejsze – samodzielność.
Problem polega w tym, że aby młodzi ludzie mogli pozwolić sobie na zakup mieszkania, muszą wziąć kredyt, który spłacać będą latami bądź dostać wsparcie finansowe ze strony rodziny. Rzadko, kiedy zdarza się tak, że po studiach młodzi ludzie mieli wystarczającą sumę pieniędzy, aby zakupić mieszkanie i całkowicie się usamodzielnić. Większość z nich pozostaje w domach rodzinnych, znajduje pracę i stara się odłożyć przynajmniej część pieniędzy, aby mieć jakiś wkład własny podczas brania kredytu. Pragnienie posiadania własnego mieszkania, w którym będziemy mogli spędzać czas, w którym będziemy się dobrze czuć oraz założymy rodzinę to marzenie wielu ludzi. Jednak jak tego dokonać? Oto pytanie, które zadaje sobie coraz więcej ludzi.
Niestety posiadanie mieszkania własnościowego stało się komfortem i luksusem, na którego stać nielicznych. Często posiadanie własnego mieszkania jest postrzegane, jako pewien rodzaj stabilizacji i bezpieczeństwa. Mamy swoje miejsce, w którym czujemy się dobrze i komfortowo, dlatego tak często decydujemy się na zakup mieszkania, nawet, jeżeli wiąże się to z zaciągnięciem ogromnego kredytu i jego długoletnią spłatą. Nasza mentalność jest nieco inna niż sąsiadów z zagranicy. Chcemy mieć coś na własność, coś, czego nikt nie może nam odebrać, bo tylko to sprawia, że czujemy się pewnie i stabilnie, podczas gdy świat przynosi wiele niespodzianek nie zawsze tych dobrych.

Sprawdź ogłoszenia mieszkań –  Kupię mieszkanie Zabrze