Newsletter subscribe

Nauka

Czy coaching jest fanaberią zestresowanych menedżerów?

Posted: 27 maja 2016 o 23:13   /   by   /   comments (0)

Czy coaching jest fanaberią zestresowanych menedżerów?
Do nie dawna tak właśnie rozumiano pojęcie coachingu. Korzystali z niego cierpiący na fanaberię menedżerowie wyższego szczebla i celebryci na rozdrożu. Teraz jest uznawany za kosztowną pułapkę niespełnionych zawodowo kobiet.
Wiele kobiet mówi o sobie, że nie potrafią być niezależne, wystarczająco mądre, przebojowe czy atrakcyjne tak, aby wejść na szczyt. Artykuł ten odpowie, jak mocno się mylą. Kamila Rowińska, która jest guru polskiego coachingu zorganizowała konferencje, na której kobiety mogły się przekonać o swoim wnętrzu. Uświadomiła im, że nie osiąga sukcesu ten najmądrzejszy i najpiękniejszy, ale ten, który postanawia wygrać za wszelką cenę. Apelowała, aby opuszczały swoje strefy komfortu i stały się kobietami niezależnymi. Opowieści Pani Rowińskiej działały hipnotyzująco na kobiety zebrane w auli. Podzieliła się z nimi historią swojego życia, które na początku było dość nie atrakcyjne, ponieważ pochodziła z biednej rodziny, ale kiedy brała się za jakieś przedsięwzięcie osiągała zachwycające i ponad przeciętne wyniki. Pochwaliła uczestniczki szkolenia, że przyszły one, aby się zmienić i po wyjściu z sali już nie będą takie jak do tej pory. Mogą zapomnieć nietrafionych decyzjach. Kobiety wcześniej otrzymały zeszyt ćwiczeń autorstwa Kamili Rowińskiej i podczas szkolenia dokładnie go analizowały. Jedna z metod coachingowych była, aby obalić mity, które blokują przed osiągnięciem sukcesu w biznesie, np. prowadzenie własnej firmy jest ryzykowne, wszyscy nie mogą być milionerami, itd. Kolejnym krokiem była recytacja deklaracja kobiety niezależnej. Miało to pomóc w ugruntowaniu wewnętrznej siły kobiet i otworzyć je na sukces finansowy.
Poniżej zaprezentowano kilka pojęć ze słowniczka kobiety niezależnej: Freelance – (pracować jako wolny strzelec) system pracy, styl życia oraz stan umysłu kobiety przedsiębiorczej i niezależnej, która nic nie musi, tylko chce. Antyteza bycia Grażyną Torbicką. Obiekt aspiracji wielu wypalonych zawodowo kobiet, zwłaszcza tych wtłoczonych w tryby korporacyjnej machiny. Wiele freelancerek ma własne małe biznesy, a jeszcze więcej mówi, że chciałaby je mieć. Najczęściej pracują (albo zamierzają pracować) w branży marketingowej, PR – owej, eventowej, informatycznej. Spora część z nich daje zarobić na chleb coachom, gdyż stanowią one grupę, w której zapotrzebowanie na inspirację i motywację jest wyjątkowo wysokie. Brand – (dosłownie: marka) powiedzieć o kimś, że jest brandem to tyle co stwierdzić, że ma znakomitą reputację w swojej branży, najczęściej za sprawą wydawania pokaźnych sum pieniędzy na specjalistów od marketingu i wizerunku. Według ekspertów od personal brandingu, czyli zarządzania osobą jako marką, zwykły śmiertelnik może znacząco i bezkosztowo zwiększyć wartość swojego brandu, np. robiąc sobie selfie z celebrytą.senseliterka  – ekspertka od rozpoznawania zapachów i zapachowego dress code’u.

Źródło – Coaching biznesowy i rodzicielski – Joanna Muszak