Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Detektyw gospodarczy potrzebny od zaraz!

Posted: 9 sierpnia 2017 o 20:13   /   by   /   comments (0)

Odkąd angielski pisarz, Artur Conan Doyle spopularyzował postać detektywa bardzo wiele zmieniło się w tym fachu. Na przestrzeni lat zawód ewoluował, nie koniecznie w taką formę, w jakiej do dzisiaj przedstawiany jest w powieściach kryminalnych. Polacy nadal utożsamiają takiego specjalistę głównie z inspektorami policji, którzy nie muszą już nosić mundurów, jednak ostatnimi laty powstały kolejne warianty tego fachu. Jednym z nich jest detektyw gospodarczy, który chętnie wykorzystywany jest przez korporacje.

Wywiad zewnętrzny

Termin, który kojarzy nam się z filmami szpiegowskimi można odnieść również do czynności wykonywanych przez detektywa gospodarczego. Wraz z rozwojem konkurencji, na świecie pojawiają się coraz to nowe firmy, często wchłaniane później przez korporacje. jednak wielkie, międzynarodowe kompanie zanim zaczną współpracę z mniejszym podmiotem gospodarczym chcą dokładnie sprawdzić, z jaką firmą mają do czynienia. Właśnie do tego typu zadań wynajmowany jest detektyw gospodarczy. Osoba ta zna się nie tylko na prawie korporacyjnym czy innych związanych, z gospodarką zagadnieniach. Potrafi również dostrzec wszystkie nieścisłości w księgach czy historii firm, które na pierwszy rzut oka mogą być niedostrzegalne.

Sposób działania detektywa gospodarczego

Kiedy wynajmiemy takiego specjalistę musimy dostarczyć mu wszelkich informacji, jakie byliśmy w stanie zgromadzić na temat badanego podmiotu. Następnie detektyw gospodarczy rozpocznie wieloetapowe śledztwo, dzięki któremu obraz potencjalnego kontrahenta stanie się dla nas bardziej klarowny. Przede wszystkim badana jest jego kondycja finansowa, śledczy, korzystając ze swoich koneksji w bankach, sprawdza historię kredytową danej firmy, szukając przede wszystkim niespłaconych długów. Następnie pod lupę brana jest kondycja handlowa oraz prawna, należy ustalić, czy kontrahent nie posiada żadnych ukrytych wspólników, o których zapomniał nas poinformować. Na koniec śledztwo przenosi się do kuluarów biznesowych, sprawdzana jest reputacja potencjalnego partnera.

Przygotowaliśmy artykuł dla Ciebie dzięki Tapir (http://www.tapir.com.pl/grupa-tapir-o-nas)