Newsletter subscribe

Motoryzacja

Gdzie dobry auto detailing – Katowice

Posted: 4 września 2018 o 15:52   /   by   /   comments (0)

Część z nas zapewne słyszała o takim pojęciu jak auto detaling. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy czym on tak naprawdę jest oraz jakie mamy korzyści dzięki zastosowaniu tej metody na naszym samochodzie. Sprawdzimy także gdzie w Katowicach można znaleźć dobry zakład, który przeprowadzi auto detaling w naszym samochodzie, nie pozbawiając nas jednocześnie całej posiadanej gotówki.

Na początek wyjaśnimy sobie czym w ogóle jest pojęcie auto detalingu. Otóż pod nim kryje się kompleksowe zadbanie o wygląd naszego auta, zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny, ale nie tylko. Nie chodzi tu bowiem o ogólne kwestie związane z wyglądem, który można zauważyć z większej odległości. Chodzi tutaj bowiem przede wszystkim o dbałość o szczegóły, z angielskiego „detail” – szczegół. Trzeba więc mieć świadomość, że taka usługa to bardzo wiele pracy mechaników i dlatego swoje ona kosztuje. Niemniej w naszym kraju staje się to coraz popularniejsze. Popularność zawdzięcza zapewne temu, że mamy coraz nowsze auta i po prostu opłaca się nam oddać je od czasu do czasu na auto detailing. Katowice mają jedne z najlepszych firm w skali całej Polski jeśli chodzi o wykonywanie tego typu usług, dlatego mieszkając na śląsku jesteśmy od razu w uprzywilejowanej pozycji. Pamiętajmy przy tym, że ważną kwestią jest tutaj nie tylko nasz portfel, ale stan samego samochodu. Otóż jeśli mamy auto, które nie nadaje się już specjalnie do jazdy i do użytku, oddawanie go na auto detailing będzie stratą pieniędzy. Natomiast posiadanie nowego samochodu będzie właśnie najbardziej właściwe, jeśli marzy nam się zadbanie o szczegóły wyglądu naszego pojazdu. O tym co wchodzi w skład auto detalingu, a także o cenach i miejscach gdzie możemy zamówić wykonanie tego typu usługi w dalszej części tekstu.

Teraz sprawdzimy z czego składa się sam auto detailing. Otóż chodzi tutaj przede wszystkim o takie kwestie jak dokładne umycie nadwozia oraz podwozia, potraktowanie karoserii płynnym woskiem pod ciśnieniem na gorąco, przeprowadzenie intensywnego polerowania. Dzięki temu nie tylko auto będzie się błyszczeć, ale będzie także odporne na różnego rodzaju brud, który będzie spływał po samochodzie dosłownie jak po kaczce. Nie tylko to jest jednak ważne, ponieważ podczas auto detalingu myte jest także podwozie. Dzięki temu usuwane są resztki soli drogowej, co sprzyja zmniejszeniu pojawiania się korozji i z pewnością wydłuży życie naszego samochodu. Dlatego zwłaszcza wiosną warto umówić się na porządny auto detailing. Katowice to miasto, gdzie możemy swobodnie wybrać sobie miejsce, gdzie oddamy nasz samochód na wykonanie wszystkich powyższych usług. Przejrzyjmy jednak popularne miejsca, gdzie warto się zatrzymać i odstawić nasze auto. Na pewno jest to znany warsztat samochodowy w centrum miasta, w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej (DTS). Istnieje także równie dobry zakład mieszczący się niedaleko sklepów przy drodze S86 w kierunku na Kraków i Warszawę. Jeżeli tam zaglądniemy, to z pewnością będziemy mogli później mówić, że trafiliśmy w dobre miejsce. Pamiętajmy, że auto detailing to proces, który trzeba wykonywać przede wszystkim bardzo dokładnie. Dlatego mechanicy muszą mieć dużo cierpliwości i nie wykonywać pracy na „odczep się”.
By wybrać dobry warsztat, gdzie przeprowadzimy usługę auto detailingu, warto skorzystać z internetu i sprawdzić opinie. Możemy także popytać wśród sąsiadów, którzy korzystali już z tej usługi w naszej okolicy. W ten sposób z pewnością trafimy pod właściwy adres i będziemy zadowoleni z efektów, a usługa nie będzie nas kosztować tyle, ile wynosi połowę wartości naszego samochodu.

Czytaj więcej o detailingu na:

http://pasjonaci-autodetailing.pl/