Newsletter subscribe

Zdrowie i uroda

Ginekomastia objawy

ginekomastia-objawy
Posted: 14 października 2019 o 15:26   /   by   /   comments (0)

Ginekomastia – historia Bartka

Bartek z niechęcią spojrzał w lustro na swoje ciało.

Jeszcze kilka lat temu mógł się pochwalić atletyczną budową i pięknie wyrzeźbionymi mięśniami, ale odkąd przestał chodzić regularnie na siłownię, przybrał na wadze.

Kilka kilogramów więcej nie było dla Bartka problemem, ale duże, jakby kobiece sutki sprawiały nieprzyjemne wrażenie na męskiej piersi.

Bartek czuł się niekomfortowo i własny wygląd zaczął mu przeszkadzać.

Sporty sylwetkowe były pasją Bartka od czasów studiów. Codziennie rano jeździł na rowerze stacjonarnym, a popołudniami wpadał do osiedlowej siłowni podnosić ciężary. Za namową trenera zmienił dietę. Sylwetka Bartka zyskała. Zaczął trenować pięć, sześć razy w tygodniu, lecz po roku przestał widzieć progres.

Koledzy z siłowni widząc zmartwioną minę Bartka namówili go na preparaty hormonalne poprawiające wydolność i zwiększające regenerację.

Ciężkie treningi, codzienna dawka ćwiczeń aerobowych, dieta i środki hormonalne pozwoliły w krótkim czasie na osiągnięcie znacznego postępu w budowie tkanki mięśniowej.

Bartek zaczął brać udział w zawodach kulturystycznych i cieszyły go pierwsze sukcesy na scenie.

Po skończeniu studiów dostał ciekawą pracę w dużej, międzynarodowej korporacji i poznał swoją przyszłą żonę. Pobrali się i w niedługim czasie pojawiło się dziecko.

W pracy Bartek zaczął awansować, ale zwiększona ilość obowiązków domowych i nowe wyzwania w biurze sprawiały, że czas na pasję sportową zaczął się znacząco kurczyć.

Z codziennych treningów zostało Bartkowi tylko wspomnienie. Na siłownię wpadał sporadycznie i nieregularnie.

Nie chciał jednak zaprzepaścić całej pracy, jaką wkładał przez lata w swoje ciało, więc Bartek nie zaprzestał zbilansowanej diety i nie odstawił preparatów hormonalnych.

Ciało Bartka zaczęło się zmieniać, przybrał na wadze i pojawił się niewielki brzuch, co było oczywiście naturalne, bo piwo z kolegami z biura trafiało się częściej niż kiedykolwiek wcześniej, ale wygląd klatki piersiowej młodego mężczyzny zaczął budzić niepokój.

Okrągłe, jakby kobiece piersi z odstającymi sutkami nie wyglądały ani dobrze, ani naturalnie na męskiej klatce piersiowej. Bartek zaczął się wstydzić swojego wyglądu.

Żona Bartka zauważyła zmiany w ciele męża i po szczerej rozmowie, wysłała go na konsultację do zaprzyjaźnionej chirurg plastycznej.

Okazało się, że Bartek cierpi na ginekomastię. Stan chorobowy polegający na zaburzeniu hormonalnym i niewłaściwych zmianach ciała mężczyzny. Preparaty hormonalne, które przyjmował Bartek podczas intensywnego treningu siłowego wspomagały organizm, lecz gdy wysiłku fizycznego zabrakło, ciało pod wpływem hormonów zaczęło się zmieniać w niepokojący sposób. Więcej informacji podano na stronie http://klinikagrzesiak.pl/zabiegi-dla-mezczyzn/ginekomastia-2/

Jak rozpoznać ginekomastię?

Przerost gruczołów piersiowych, czyli ginekomastia zdarza się często u noworodków płci męskiej, lecz wraz z rozwojem dziecka zanika. Podobnie w przypadku niektórych chłopców w czasie dojrzewania. Stan powiększonych piersi jest przejściowy i nie należy się martwić. Gorzej, jeśli przerośnięte, kobiece piersi powstają u dorosłych mężczyzn lub gdy nie zanikają po upływie kilku miesięcy. Równie niepokojącym zjawiskiem jest bolesność sutków i ich nadwrażliwość. Należy wtedy bezzwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania badań.

Zaniedbana ginekomastia u mężczyzny to nie tylko nieestetyczny wygląd. Może w skrajnych przypadkach doprowadzić do nowotworu piersi, co u mężczyzn jest to wyjątkowo niebezpieczne.

Powszechna jest bowiem wiedza wśród kobiet o konieczności badań piersi i zapobieganiu nowotworom sutka, lecz bardzo niewiele mówi się o tym, że mężczyźni też mogą zapadać na tę chorobę. Znikoma profilaktyka prowadzi do wysokiego wskaźnika umieralności wśród panów dotkniętych rakiem piersi.

Jak pozbyć się ginekomastii?

Jeśli po badaniach lekarz stwierdzi u pacjenta ginekomastię, należy udać się do chirurga w celu umówienia wizyty usunięcia przerośniętych gruczołów piersiowych.

Dlaczego rekomendujemy chirurga plastycznego, a nie zwykłego lekarza o specjalizacji w chirurgii?

Zarówno chirurg ze szpitala, jak i specjalista od chirurgii plastycznej znakomicie poradzi sobie z pozbyciem się objawów ginekomastii. Różnica polega na tym, że chirurg plastyczny dołoży wszelkich starań, by oprócz medycznych czynności niezbędnych w przypadku ginekomastii, również zachować pełną estetykę i zminimalizować skutki ingerencji chirurgicznej. Chirurg ratuje życie i zdrowie, wygląd pacjenta nie jest przedmiotem jego działań.

Jeśli więc chcemy, by nasze ciało pozostało po zabiegu usunięcia objawów ginekomastii w estetycznym stanie i pozbawione szpecących blizn, należy udać się do kliniki chirurgii plastycznej