Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Jak znaleźć pracę dla opiekunki w Niemczech?

oferty pracy dla opiekunek w niemczech
Posted: 10 listopada 2016 o 11:34   /   by   /   comments (0)

Polskie kobiety coraz częściej szukają pracy poza granicami Polski. Powód jest prosty, polskie zarobki nie są zadowalające. Często nawet ludzie z wykształceniem wyższym są zmuszeni do pracy za grosze na hali produkcyjnej, gdyż brakuje pracy w ich zawodzie. Szczególnie osoby, które ukończyły szkołę pielęgniarską lub policealne studium dla opiekunek osób starszych wybierają pracę w zachodniej lub północnej Europie, gdzie ich kwalifikacje zostają odpowiednio wynagrodzone. Najczęstszym miejscem emigracji polskich kobiet są Niemcy – kraj sąsiadujący, o wyższych standardach życia i mniejszej stopie bezrobocia. Zanim jednak wyruszycie na podbój niemieckiego rynku, dowiedzcie się, jak zostać opiekunką w Niemczech.

Doświadczenie

Odpowiedzialna praca opiekunki w Niemczech wymaga oczywiście doświadczenia. Nieważne, czy są to studia, szkoła policealna, czy doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny. Trzeba mieć pojęcie o tym, jak opiekować się drugim człowiekiem i czego on potrzebuje. Młoda osoba, która nie ma kompletnie doświadczenia w opiece nad żywym człowiekiem, może nie poradzić sobie w takiej pracy. Niemcy bardzo poważnie podchodzą do wyboru opiekunek dla członków swojej rodziny. Jeśli myślicie, że spędzicie miło czas, oglądając seriale z niemiecką staruszką, możecie się bardzo zdziwić zakresem obowiązków.

Język

Praca jako opiekunka w Niemczech jest prawie niemożliwa bez znajomości podstaw języka niemieckiego. Taka praca jest nawet niebezpieczna. Przecież nie znając ani słowa po niemiecku nie uda nam się zawiadomić pogotowia w nagłym przypadku. Na szczęście stworzone zostały specjalne słowniki i kursy CD dedykowane osobom planującym wyjechać do Niemiec w charakterze opiekunki. Można również spytać w lokalnym centrum kultury lub bibliotece o darmowe kursy języka, a jeśli takowe nie są organizowane warto zapisać się choć na kilka prywatnych lekcji, które uzupełnią wiadomości poznane z książek.

Jak znaleźć uczciwe oferty pracy?

Bardzo łatwo trafić na oszustów, zwłaszcza nie znając zbyt dobrze języka. Warto skorzystać z opinii osób, które pracują w charakterze opiekunki w Niemczech o sprawdzone miejsca lub agencje pracy. Jeśli nie znamy takich osób, poszukajmy w Internecie. Na przykład na stronie internetowej ww.opiekunki.aterima.pl znajdziemy zarówno oferty pracy, jak i historie opiekunek, które przekwalifikowały się po utracie pracy w Polsce. Można również zamieścić anons w Internecie oraz lokalnej gazecie o treści „szukam pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech” i czekać na telefony.