Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Jakie regały magazynowe?

Posted: 2 czerwca 2016 o 15:37   /   by   /   comments (0)

To jakie regały magazynowe powinny znaleźć się w konkretnym magazynie, określa przede wszystkim jego przeznaczenie. Inne na pewno zastosuje się w sytuacji, gdy mowa o przechowywaniu ciężkich przedmiotów, zaś inne powinny być zastosowane w sytuacji gdy przechowywane będą artykuły spożywcze. Na pewno jednak dzisiaj, dzięki bardzo szerokiej ofercie ich producentów, dobranie odpowiedniego nie powinno być najmniejszym problemem.

W większości przypadków stosowane są obecnie metalowe regały magazynowe. Ich konstrukcja jest przede wszystkim bardzo trwała, poza tym bez problemu zazwyczaj można regały dowolnie modyfikować, aby wykonać z nich dopasowane do konkretnego magazynu połączenia. Stalowe ramy skręca się mocnymi śrubami, często dodatkowo przykręcając je jeszcze do podłogi czy tez do ścian magazynu, aby zapewnić im znacznie lepszą stabilność. Poza tym fakt, iż regały magazynowe produkowane są w specjalnych systemach powoduje, że w każdej chwili bez problemu można je rozbudować o dodatkowe elementy.

Jeżeli magazyn ma być przeznaczony do przechowywania niewielkiej ilości towaru lub produktów stosunkowo lekkich, można zastosować te o metalowych półkach. Najczęściej mają one maksymalne obciążenie do 40 kilogramów na półkę. Bywają jednak takie które posiadając metalowe półki mogą być obciążane znacznie większym ciężarem, na przykład do 100 kilogramów. Jeżeli jednak konieczne jest zastosowanie regałów na przechowywanie dość ciężkich przedmiotów, wówczas stosuje się takie, w których półki wyprodukowane są ze specjalnych, wzmacnianych płyt. Dzięki temu mogą one przyjąć ciężar sięgający nawet 400 kilogramów na półkę.
Poza tym wybierając regały należy stwierdzić, czy wystarczy regał półkowy, czy też konieczne będzie zastosowanie tak zwanych regałów paletowych. Te ostatnie, jak sama nazwa pozwala się domyślić, służą do przechowywania towaru na paletach. Stosowane są w miejscach takich jak hurtownie, gdzie konieczne jest posiadanie na stanie dużej ilości produktów, aby zapewnić klientom bezproblemowy do nich dostęp.