Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Jakie szkolenie biznesowe wybrać?

Posted: 24 sierpnia 2017 o 16:10   /   by   /   comments (0)

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę bez regularnych szkoleń biznesowych. Uczą one bowiem radzenia sobie ze stresem, motywują kadrę pracowniczą do jeszcze efektywniejszej pracy, wprowadzają nowe mechanizmy zarządzania, uodparniają na stres i ogólnie – pozwalają na optymalny rozwój firmy i na osiąganie coraz to nowszych, bardziej wymagających celów. Konkurencja na rynku szkoleniowym jest jednak na tyle duża, że – zanim zdecydujemy się na konkretne z nich – warto zwrócić uwagę na kilka aspektów oferty.

Dla kogo i po co?

Przed rozpoczęciem współpracy z trenerem biznesowym, zastanówmy się:

  • Do kogo kierowane są jego szkolenia i jakie mają cele? Czy nauczą naszych pracowników rozwiązywania problemów? Czy uodpornią ich na stres? Czy zwiększą wydajność w zakresie zarządzania czasem?
  • Ile trwają poszczególne moduły i z jakich elementów się składają?
  • Czy dane szkolenie biznesowe może zostać przeprowadzone w naszej firmie, czy jest prowadzone jedynie w siedzibie trenera?
  • Czy trener będzie potrafił dostosować się do warunków w naszej firmie, do naszych oczekiwań itd.?
  • Czy będzie potrafił nawiązać kontakt z naszą kadrą pracowniczą? Czy będzie potrafił wzbudzić w niej zaufanie do siebie? Czy jest człowiekiem przyjaznym i otwartym?

Trener to nie wszystko

Trener to jednak tylko część sukcesu. Drugą jest nasz menadżer, który:

  • powinien skonfrontować potrzeby naszej firmy z planem szkolenia;
  • powinien pomóc wybrać takie szkolenie biznesowe, którego potrzebujemy w danym momencie najbardziej;
  • powinien zapoznać się z programem szkolenia przed jego rozpoczęciem i – jeżeli jest taka potrzeba – wprowadzić stosowne poprawki;
  • powinien nawiązać relację z trenerem i zdobyć od niego jak najwięcej potrzebnych informacji.

A co z ceną?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – cena. Szkolenia biznesowe są pod tym względem zróżnicowane – wszystko zależy od ich rodzaju, prestiżu trenera i wielu innych czynników. Możemy więc znaleźć oferty bardzo drogie, a możemy i tanie, jednak doświadczenie uczy, żeby lepiej nie oszczędzać. Dobrze przeprowadzone szkolenie zaowocuje bowiem prędzej czy później (w zysk dla naszej firmy, ale nie tylko!). Natomiast szkolenie przeprowadzone źle to jedynie niepotrzebny wydatek, który i tak trzeba będzie powtórzyć.

Możesz być zainteresowany również;