Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Kiedy do specjalisty prawnego?

Posted: 23 czerwca 2016 o 15:11   /   by   /   comments (0)

Nie wiadomo dlaczego panuje w społeczeństwie przekonanie, że do kancelarii prawnej należy się udać w ostateczności, czyli w momencie, gdy wszystkie inne opcje zawiodą. A przecież prawnicy wcale nie gryzą. Do dentysty też nie udajemy się tylko w ostateczności – owszem, idziemy gdy na przykład złamie nam się ząb lub zrobi nam się dziura w zębie, ale oprócz tego chodzimy też na kontrole czy z mniejszymi problemami, takimi jak kamień nazębny czy wybielanie. Podobnie powinno być z kancelaria adwokacką – lepiej zajmować się problemem zanim urośnie on do rangi „końca świata” i przede wszystkim lepiej nie przegapić momentu, gdy na działanie jest już stanowczo zbyt późno i nic nie można już zrobić.

Prawnicy dawno już przestali być opcją tylko dla bogatych. Prawo to coś, czemu podlega każdy i każdy w pewnym momencie musi się z jakimś prawnym problemem zmierzyć. Obraz szykownego prawnika w eleganckim garniturze, który przesiaduje w swoim ogromnym gabinecie na szczycie jakiegoś wieżowca zupełnie mija się z rzeczywistością. Najprawdopodobniej zresztą nasze wyobrażenie wzięło się z amerykańskich filmów. Prawnicy nie są zimni, bezduszni i nie liczą się dla nich tylko pieniądze – prawnik to nie tylko ktoś, kto będzie w naszym imieniu walczył na sali sądowej, ale też ktoś kto doradzi czy pomoże nam sporządzić konieczną dokumentację czy umowę. Prawo jest skomplikowaną dziedziną, warto więc w pewnych sprawach zdać się na specjalistów.

Wybór prawnika jest jak wybór jakiegokolwiek innego specjalisty – wymagający zaangażowania i czasu. Teoretycznie można wejść do pierwszej lepszej kancelarii i liczyć na to, że jej prawnicy są kompetentni i wiarygodni, po co jednak ryzykować czymś tak znaczącym jak nasze sprawy prawne? Warto więc poczytać opinie w Internecie, popytać znajomych, podejść do kancelarii i zadać kilka pytań zapoznawczych – najczęściej raz wybrany prawnik zostaje z nami na dłużej i reprezentuje nas we wszystkich ważnych kwestiach prawnych. Powinna to więc być osoba, której będziemy w stanie w pełni zaufać, w końcu ma nas reprezentować.

Polecamy : Porady z zakresu prawa pracy