Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Leasing autobusów i autokarów

Posted: 5 października 2017 o 14:55   /   by   /   comments (0)

W okresie wakacyjnym sprawnie działa wiele ośrodków kolonijnych na terenie całego kraju – nad morzem, w górach czy nad rozmaitymi jeziorami. Wówczas zachodzi konieczność przewiezienia dużej grupy dzieci i młodzieży z ich miejsc zamieszkania do odpowiedniego ośrodka, który położony często jest bardzo daleko od domów uczestników kolonii. Oczywiście na czas dwóch wakacyjnych miesięcy nie opłaca się kupować specjalnie autobusu – warto więc zainwestować w leasing autokaru, który oferuje obecnie bardzo wiele prywatnych firm.

Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w wypadku organizowania sezonowych, wakacyjnych wypadów. Może być przydatne dla zarządców dużych przedsiębiorstw, którzy organizują dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne bądź szkolenia. Leasing autobusów nie jest jednak biznesem skierowanym tylko i wyłącznie dla przewoźników prywatnych – mogą skorzystać na tym również i samorządy gminne bądź powiatowe. W dużych miastach często na okresy wakacyjne czy świąteczne uruchamiane są specjalne linie komunikacji autobusowej do turystycznych miejsc. Przez takie działanie mniej autobusów jeździ na normalnych rozkładach jazdy, a co za idzie ograniczana jest komunikacja dla lokalnej ludności, która potrzebuje autobusów, aby dostać się do pracy. W takim wypadku włodarze miast mogą zainwestować w okresowy leasing autobusu, który będzie jeździł na dodatkowych, turystycznych trasach, a nie zabierać połączenia stałym mieszkańcom.

Osoba, która zainteresowana jest wynajęciem autobusu musi liczyć się z szerokim wachlarzem możliwości – na rynku istnieje obecnie bardzo wiele firm, które oferują tego typu usługi. Wybór najlepszego dostępnego autobusu nie powinien zależeć tylko i wyłącznie od ceny jego wynajęcia – przede wszystkim pojazd, w którym przewożone ma być ponad pięćdziesiąt osób musi być bezpieczny, a także w pełni sprawny. Awaria autobusu podczas wycieczki zagranicznej nie tylko spowoduje ogromne koszty naprawy, ale również spowoduje, że wszyscy uczestnicy wyjazdu będą nieusatysfakcjonowani jakością usług świadczonych przez przewoźnika. Wynajmując autobus, wyświadcza się świadectwo swojej własnej firmie, dlatego trzeba robić to bardzo uważnie.

Ceny wynajęcia autobusu są bardzo różne, ale zwykle wahają się między 1500 a 5000 zł miesięcznie. Koszt zależy od tego jakiego jest on typu – na leasing autokaru wycieczkowego trzeba wydać więcej aniżeli na dzierżawę zwykłego autobusu szkolnego czy miejskiego.

Zbliżony tematycznie artykuł: