Newsletter subscribe

Marketing

Marketing w internecie najskuteczniejszą formą reklamy.

Posted: 17 października 2018 o 14:26   /   by   /   comments (0)

Marketing internetowy od dawna jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form reklamy. Ma on wiele cech, których trudno szukać w reklamie prasowej, radiowej czy telewizyjnej. Aby dowiedzieć się, dlaczego ten rodzaj marketingu jest tak skuteczny, jakie są formy marketingu internetowego oraz dlaczego warto skorzystać z marketingu szeptanego — przeczytajcie koniecznie ten tekst.

 

Formy marketingu internetowego

W internecie istnieje wiele różnych możliwości reklamy. Można dzięki temu dobrać odpowiednią ofertę w taki sposób, aby dotrzeć do odpowiedniej grupy. Oto najbardziej efektywne z nich.

Portale społecznościowe są miejscem, gdzie przebywa mnóstwo osób. To doskonale warunki do przedstawienia swojego produktu promowanym postem, reklamą targetowaną lub dużym banerem. Można tam dotrzeć do konkretnych osób, o konkretnych cechach, dzięki czemu reklama jest skuteczna.

Reklamy w Google oraz na Facebooku są dwoma najbardziej efektywnymi miejscami do promocji. Serwisy te mają największy zasięg, dzięki czemu możemy dotrzeć do milionów osób oraz wybierać dolnej odbiorców. Reklama ta jest też atrakcyjna pod względem finansowym, gdyż możemy zapłacić tylko za konkretne kliknięcia i wejścia na naszą witrynę.

Witryna internetowa i pozycjonowanie jaj to kolejny sposób na przyciągnięcie klientów. W tym miejscu możemy przedstawić bez ograniczeń całą ofertę, zachęcając do skorzystania z niej. Pozycjonowanie sprawia, że osoby szukające danej usługi czy produktu po wpisaniu go w wyszukiwarkę otrzymają kontakt do naszej witryny.

 

A może internetowy marketing szeptany?

Jednym z ciekawych pomysłów jest internetowy marketing szeptany. Cała metoda opiera się na zasadzie słuszności społecznej i mechanizmie, że jeśli wiele osób poleca coś i jest zainteresowanych tą ofertą, to kolejni klienci będą bardziej skłonni skorzystać właśnie z niej niż z innej — mniej popularnej.

Internetowy marketing szeptany odbywa się poprzez umieszczanie pozytywnych wpisów na blogach lub forach internetowych. Są one dobierane pod względem wieku, płci czy zainteresowań tak, aby, jak najlepiej pasowały do grupy docelowej. Same wpisy są skonstruowane w ten sposób, aby nie łamały real forum, nie były nachalne oraz zachęcały do dyskusji i rozmowy o marce. Sugestywne posty mają dużą moc oddziaływania. W taki sposób możemy zarówno promować konkretny produkt lub usługę, lub zwiększać świadomość marki. Sposób ten możemy stosować, jeśli mamy biznes internetowy lub tradycyjny.

 

Plusy “szeptanki”

Pierwszy z nich to korzyści cenowe. Reklama jest tania w porównaniu do reklam telewizyjnych a koszt pozyskania klienta dużo niższy. Nie musimy wydawać też jednorazowo dużych sum, co jest ułatwieniem dla wielu — szczególnie małych firm lub osób prywatnych. Reklama online pozwala też wchodzić w interakcję z reklamą. Udogodnieniem jest też prowadzenie kampanii przez agencje. Ta https://arison.pl/  jest dobrym przykładem solidnej i wiele oferującej firmy.