Newsletter subscribe

Budownictwo

Nowe osiedla w Katowicach – sprawdzamy ich standard

Posted: 30 listopada 2018 o 10:10   /   by   /   comments (0)

Powszechnie wiadomo, że w całej Polsce buduje się dzisiaj nowe osiedla. Praktycznie nie ma takiego miasta, gdzie by tego nie robiono. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda to w mieście Katowice, a więc stolicy Śląska. Tutaj powstaje w ostatnich latach naprawdę sporo tego typu inwestycji, przez co nie da się ukryć, że miasto bardzo się bogaci. Można tu dziś zamieszkać w naprawdę dobrych warunkach, w przeciwieństwie do tego, co było jeszcze kilka lat temu. Sprawdźmy wiec jak wyglądają standardy mieszkaniowe we współczesnych katowickich osiedlach.

Budowa dużej ilości nowych osiedli rozpoczęła się mniej więcej na początku obecnej dekady. Choć już przed rokiem 2010 dało się zauważyć pewne ruchy. Deweloperzy zaczęli wykupywać ziemię, na której w późniejszym czasie zaczęły powstawać coraz to kolejne bloki. Ich standard jest bardzo wysoki. Wynika to z tego, że wprowadzają się tam różni ludzie, również ci bardzo bogaci. Wobec tego, by nowe osiedla były dla nich wystarczająco atrakcyjne, zdecydowano się na wprowadzenie naprawdę wysokich wymagań jakościowych. Wobec tego możemy być pewni, że na takim osiedlu na przykład nikt nas nie napadnie, gdy nocą wyjdziemy na zewnątrz zapalić papierosa, spotkać z sąsiadem, czy po prostu przespacerować się. Dlaczego? Otóż przede wszystkim jest to zasługa monitoringu wizyjnego, który nowe osiedla w Katowicach posiadają już niemal w standardzie. Trudno wyobrazić sobie osiedle, które by nie miało tej funkcjonalności. Nie znaczy to oczywiście, że w stolicy aglomeracji śląskiej jest niebezpiecznie, jednak mimo wszystko, zawsze ten dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi.

Jeżeli chodzi o to, w jakich miejscach są budowane nowe osiedla w Katowicach, to tutaj również stolica Śląska nie ma się czego wstydzić. Deweloperzy wybierają zarówno okolice poza ścisłym centrum, bardziej na obrzeżach miasta, jak i w samym jego sercu. Mamy więc naprawdę spory wybór co do tego, gdzie możemy się osiedlić. Każde osiedle, oprócz tego że posiada monitoring, jest dodatkowo ogrodzone. Wejście do wewnątrz jest możliwe tylko w przypadku mieszkańca, który ma klucze lub zna kod. Inne osoby mogą dostać się na teren osiedla tylko wtedy, gdy zostaną wpuszczone przez kogoś za pomocą domofonu. Podobnie dostęp do samych budynków mieszkalnych jest możliwy jedynie wtedy, gdy ostatecznie zostaną nam otworzone drzwi przez jednego z mieszkańców. Mamy więc pełną kontrolę nad tym, kto na terenie osiedla się znajduje i kto wchodzi do bloków. Budynki są bardzo dobrze ocieplone, posiadają pełną instalację centralnej ciepłej wody użytkowej, nie ma w nich piecyków gazowych. Niektóre osiedla nie mają w ogóle zainstalowanego gazu, jednak w czasach, gdy możemy mieć wszyscy kuchnie elektryczne, nie wydaje się to problemem.

Podsumowując, każde nowe osiedle w Katowicach jest budowane tak, jakby miały tam mieszkać wyłącznie osoby bardzo bogate. Tymczasem można bez problemu zakupić tam mniejsze i o wiele tańsze mieszkania, wobec tego praktycznie każdy z nas może pozwolić sobie na mieszkanie w luksusie.

Warto przeczytać więcej: https://bardowskiego1.pl/mieszkania/