Newsletter subscribe

Inne

Organizowanie wesela, czyli sprawdzian organizacyjny

Posted: 23 czerwca 2016 o 11:39   /   by   /   comments (0)

Opracowano dzięki : Wesela Śląsk
Kiedy zbliża się moment, gdy trzeba zacząć myśleć o dniu ślubu, para młoda musi podjąć szereg wielu decyzji, od poważnych jak wybór miejsca ślubu i wesela, przez błahe jak kolor kopert na zaproszenia. To pewnego rodzaju sprawdzian dla Młodych, którzy muszą pogodzić swoje marzenia z marzeniami swojej połówki. Idealną opcją jest tu oczywiście pójście na kompromis – na pewno nie jest tak, że każdemu zależy na wszystkim w jednakowym stopniu, dlatego warto usiąść i porozmawiać. Nagle może się okazać, że choć kwiaty są bardzo ważne dla przyszłej panny młodej, to już rodzaj tortu jest jej właściwie obojętny, tymczasem jest to bardzo ważna kwestia dla przyszłego pana młodego.
Kompromisy to ważna rzecz i para młoda na pewno doskonale sobie z tym poradzi, jednak nie można zapominać, że często Młodzi nie są jedynymi decyzyjnymi osobami jeśli chodzi o ślub – pozostają jeszcze rodzice narzeczonych. Oczywiście kwestia rodziców tak naprawdę zależy od wielu czynników. Inny udział w decyzjach mają rodzice, którzy finansują wesele, a inny będą mieli ci rodzice, którzy się do wesela w żaden sposób nie dokładają. Wiele tak naprawdę zależy też od tego jakie panują kontakty między parą młodą, a ich rodzicami – tak czy inaczej dla spokoju wszystkich zainteresowanych najlepiej na samym początku ustalić kto zajmie się jakimi kwestiami. Warto rozważyć oddanie pewnych, choćby drobnych, kwestii do decyzji rodziców, niech poczują, że też mają w ten dzień jakiś swój wkład.
Tak naprawdę połową sukcesu jeśli chodzi o organizowanie wesela jest planowanie – dobry, ułożony odpowiednio wcześniej plan pomoże uniknąć niepotrzebnych kłótni, a przecież nikt nie chce zapamiętać ślubu jako dnia pełnego sporów. Między innymi dlatego, tak ważne jest, by już na samym wstępie spotkać się z rodzicami obu stron i uzgodnić kto się czym zajmie, jaki jest harmonogram i budżet. Takie spotkanie to też dobra okazja do zacieśniania więzów – pozwoli na lepsze poznanie  i sprawi, ż podczas samego wesela i ślubu nikt nie będzie czuł się niekomfortowo.