Newsletter subscribe

Budownictwo

Panisko ogrodowe Balek

Posted: 27 maja 2016 o 17:10   /   by   /   comments (0)

Rozmawiałem ostatnio z sąsiadem na temat zakupu paleniska do ogrodu, temat rozszerzył się na tyle że postanowiliśmy kupić coś wspólnie, coś co będziemy mogli przenosić sobie między ogródkami naszych posesji i zmieniać miejsca grillowania. Wpadliśmy na pomysł jak ma wyglądać takie palenisko według naszych upodobań i po dłuższym czasie trafiliśmy na odpowiadający naszym wymaganiom model „Balek”. Głównym wyznacznikiem była wielkość samego paleniska, wzięliśmy pod uwagę to że całymi rodzinami będziemy siedzieć i piec np. kiełbaski nad ogniem, wygoda to podstawa więc powiedzieliśmy sobie jasno przynajmniej metr średnicy. No i ku naszemu uradowaniu wybrany model posiada palenisko o średnicy 120cm więc kupiliśmy, koszt to 650zł więc całkiem sporo no ale wiedzieliśmy że kupujemy coś co zda egzamin. Po około 2 miesiącach użytkowania mogę śmiało powiedzieć że trafiliśmy w przysłowiową dziesiątkę z zakupem tego paleniska.
Stal która została użyta do wykonania jest naprawdę dobrej jakości i trzeba zauważyć że jest naprawdę gruba a co za tym idzie ciężka, cały zestaw waży 25kg więc nie jest to mało, oczywiście jest przystosowane do przenoszenia dzięki zamontowanym dwóm rączka po bokach co usprawnia proces przenoszenia. Dotychczas przy spotkaniach użytkowaliśmy zwykłe grille na węgiel drzewny które też spełniają swoją rolę ale to nie to samo, trzeba się przekonać na własnej skórze że taki zakup to najlepsze co mogło się przytrafić. Pewnie znajdzie się ktoś kto powie że można by inaczej rozplanować taką sumę pieniędzy i wybrać coś tańszego, mniejszego, gorzej wykonanego ale po co ? Czy nie warto raz wydać więcej pieniędzy i wiedzieć że kupiliśmy coś trwałego, coś co może stać w ogrodzie przez cały rok i nie są groźne żadne warunki atmosferyczne, a kiedy jest potrzeba to po prostu wrzucamy drewienko podpalamy i cieszymy się z użytkowania.
Z czystym sumieniem polecam i jeżeli jesteście w podobnej sytuacji jak ja i macie obok sąsiada z gromadką dzieci, wpadnijcie na ten sam pomysł i nie dość że będziecie zadowoleni to zapłacicie po połowie.

Źródło – paleniska ogrodowe ImProdukcja