Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Pawilony modułowe – przyszłość budownictwa

Posted: 3 lutego 2016 o 13:35   /   by   /   comments (0)

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią konieczność porządków w ogrodzie i przygotowanie go do nowego sezonu. Sezon letni to możliwość spędzania czasu na powietrzu, w otoczeniu zieleni i naszych ulubionych roślin ogrodowych, które niejednokrotnie są naszą chlubą. Podziwiać możemy je sami albo zaprosić znajomych i przy okazji urządzić grillowe przyjęcie – przy każdej z tych okazji nieocenione będzie miejsce, gdzie można wygodnie usiąść i choćby schować się przed prażącym letnim słońcem.

W większości ogrodów widać małe altany, czasem drewniane, czasem niby-namioty, a nawet dość duże pawilony, które jednak dach i ściany mają zazwyczaj z tkaniny. Tkanina dobra jest na sezon, może dwa, a poza tym tego typu pawilon czy altanka nie chroni wystarczająco dobrze przed deszczem, a już na pewno nie przed gwałtowną letnią burzą.

Interesująca jest opcja pawilonów modułowych. Tego typu pawilony mogą być właściwie dowolnej wielkości, a wykonane są z wysokiej jakości modułów, dzięki którym zarówno montaż jak i demontaż jest szybki, a efekt – więcej niż zadowalający. Pawilony modułowe wykonane są najczęściej na konstrukcji stalowej, a więc są bardzo trwałe, do ich produkcji stosuje się także najnowocześniejsze systemy elewacyjne, dzięki czemu ich wygląd zewnętrzny jest bardzo estetyczny. Zatem zamiast kombinować z naszą starą namiotową altanką, lepiej zastanowić się nad zakupem takiego właśnie pawilonu. Można dostawić go do jednej ze ścian domu, tworząc w ten sposób znakomite miejsce do schronienia się przed słońcem lub deszczem. Co więcej – taki pawilon może służyć nam również poza sezonem letnim, jako oranżeria lub nawet ogród zimowy. Przy zastosowaniu przeszklonego modułu dachowego wygoda posiadania takiego dodatkowego pomieszczenia oraz sam efekt są nie do przecenienia.

Warto wspomnieć, że pawilony modułowe to nie tylko możliwość ciekawej i trwałej zabudowy ogrodowej, ale również możliwość wykorzystania ich jako kontenery socjalne lub biurowe. Jeśli zajmujemy się na przykład sprzedażą nieruchomości, tymczasowe biuro w postaci takiego pawilonu w pobliżu sprzedawanej nieruchomości na pewno będzie naszym dodatkowym atutem.