Newsletter subscribe

Marketing

Pisanie artykułów oraz tekstów na zamówienie firm SEO

Posted: 14 stycznia 2016 o 12:54   /   by   /   comments (0)

seo-copywritingOstatnimi czasy na różnego rodzaju forach możemy spotkać się z dużą ilością kłótni pomiędzy osobami piszącymi artykuły na zamówienie oraz osobami poszukującymi SEO copywriterów. Kością niezgody w tym przypadku jest cena oraz jakość tekstów SEO.

Przykładowo jeden copywriter z grupy FB wycenił mi pisanie tekstów (500 znakowy tekst) do załóżmy katalogu strony na cenę 30 złotych. Gdybyśmy mieli teraz przykładowo zgodzić się na taką stawkę, to kupilibyśmy niewielką ilość tekstów. Polska jest usiana małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które nie są skore do inwestowania dużych pieniędzy w internet. W takich sytuacjach trzeba znaleźć kompromis.

Zakładając, że chcemy wrzucić jakąkolwiek stronę na 20 najmocniejszych katalogów, przyjdzie nam zapłacić za sam tekst 600 zł + 1-10 zł za publikację. Biorąc pod uwagę, że chcielibyśmy stworzyć 10 małych stron zapleczowych, które na początek chcielibyśmy zamieścić w 10 różnych katalogach, które mają jeden główny cel jakim jest link, budżet małej firmy na reklamę zostałby pochłonięty w kilka dni.

Wychodzi nam 100 krótkich tekstów, za które musielibyśmy zapłacić 3 000 złotych. Pytanie teraz brzmi ile firm zapłaciło by za taką usługę 3 000 zł, skoro wielu klientów zaczyna swojego maila słowami w stylu: „Chcę pozycjonować stronę, płacę tylko za TOP 3/10”. W firmach posiadających miesięczny budżet 3 000 zł można planować działania zupełnie inaczej. Wtedy można sięgnąć po dobrego copywritera, aby opublikować treść na stronie z prawdziwymi unikalnymi użytkownikami. Pod „katalog” można wstawić każdą inną stronę stworzoną wyłącznie do celów pozycjonerskich (tak, tam też są potrzebne teksty różnej jakości).

Jednak dopóki będą klienci z małymi budżetami, dopóty będą oni potrzebowali alternatyw. A w takim przypadku giełdy tekstów są idealnym miejscem, aby znaleźć osobę, której kwalifikacje będą odpowiadały pod dane zlecenie. W ten sposób zaoszczędzimy czas na poszukiwania, negocjacje i formalności.