Newsletter subscribe

Zdrowie i uroda

Podążać za aktualnymi trendami?

Posted: 23 czerwca 2016 o 12:04   /   by   /   comments (0)

Moda, to temat rzeka, do tego raczej trudny, biorąc pod uwagę ciągle zmieniające się kanony piękna. Dodać do tego należy jeszcze fakt, że każdy inaczej rozumie piękno – jak mówi przysłowie, o gustach się nie dyskutuje. Z drugiej jednak strony, to, co nam się podoba, a co nie, świadczy o naszym guście, ale też o tym jacy jesteśmy, może więc warto jednak się nad tym zastanawiać, zamiast zbywać wszystko odniesieniem do popularnego przysłowia?

Słuchając rozmów na temat ubrań, można odnieść wrażenie, że najważniejsze w modzie jest podążanie za aktualnymi trendami – istnieje całkiem sporo osób, które podchodzą do tego na tyle poważnie, że co sezon okupują sklepy, nabywając niemal połowę szafy, bo przecież właśnie to się teraz nosi. Szkoda, że często nie zwracają przy tym uwagi na to czy dana rzecz, nie ważne jak modna i stylowa, w ogóle pasuje do ich typu urody czy charakteru. Można później zobaczyć takich ludzi, ubranych w najnowszą, markową odzież, jak stoją sztywno lub idą zgarbieni ulicą i wcale wtedy nie wyglądają dobrze, ubrania te nie nadają im szyku, nie wyglądają jak modelki na wybiegach. I wcale nie chodzi o to, że nie mają odpowiedniej figury – po prostu próbują być kimś, kim zdecydowanie nie są. Ślepe podążanie za modą jest jak przebieranie się – ubrania równie dobrze mogłyby być kostiumami scenicznymi, nie oddają nic z tych ludzi, nie podkreślają ich sylwetek ani urody, ponieważ nie zostały w tym celu wybrane.
Czy to znaczy, że należy trzymać się od najnowszych trendów z daleka? Unikać ich? Też nie. Nie chodzi właściwie o to czy należy ubierać się modnie czy nie. Bardziej o to, by wybierając ubrania kierować się swoim wnętrzem – powinniśmy czuć się w czymś dobrze, nie tylko ładnie wyglądać. Nawet najpiękniejsza kobieta, ubrana w cudowną sukienkę, nie będzie wyglądała dobrze, jeśli nie będzie się w niej dobrze czuła – coś, co czasem można zauważyć na weselach czy innych przyjęciach. Odzież markowa nie jest już luksusem, możemy sobie na nią pozwolić, jednak to nie znaczy, że każde markowe ubranie będzie leżało na nas idealnie. Sztuką nie jest podążanie za moda, ale odnalezienie w jej natłoku własnego stylu – i bynajmniej nie jest to coś, co można zrobić w jeden dzień, największe ikony mody kształtowały swój styl przez lata, konsekwentnie wybierając to, co do nich pasowało.

Źródło – http://www.bronx.pl/blog/hurtownia-odziezy-damskiej/