Newsletter subscribe

Zdrowie i uroda

Polki coraz chętniej odwiedzają gabinety stomatologiczne

Posted: 23 czerwca 2016 o 14:09   /   by   /   comments (0)

Coraz większą rolę w polskiej stomatologii odgrywa stomatologia estetyczna. O ile kiedyś do gabinetów dentystycznych pacjenci przychodzili w ostateczności, czyli w momencie, gdy odczuwali ból, ewentualnie, gdy zauważali naprawdę niepokojące zmiany w uzębieniu, o tyle teraz, ten stan się zmienił. Coraz więcej Polaków odwiedza gabinety stomatologiczne z własnego wyboru, nie jest to już spowodowane wyższą koniecznością. Trudno dociec, co spowodowało taką zmianę, przy czym nie jest ona znowu aż tak nagła – następowała raczej stopniowo i może właśnie ten niewymuszony sposób sprawił, że Polacy zmienili swój stosunek do stomatologii. Może to być też powodowane tym, że polska stomatologia wreszcie osiągnęła poziom światowy – metody działań oraz sprzęt jaki stosuje się w większości co bardziej nowoczesnych gabinetów nie różnią się niczym szczególnym od tych, jakie można znaleźć w gabinetach zachodnich. A to duży plus.
Zmieniło się jednak nie tylko przekonanie Polaków do stomatologii, jako czegoś, co nie jest złem koniecznym, ale też ogólna świadomość tego, co za pomocą stomatologii można osiągnąć. W stomatologii estetycznej (to samo zresztą dotyczy stomatologii w ogóle) zdecydowaną większość stanowią panie, pod tym względem panowie wykazują się zdecydowanie mniejszą odwagą. Nie czują też takiego pragnienia estetycznego uśmiechu jak panie, stąd też to kobiety o wiele częściej odwiedzają gabinety, niejednokrotnie przyprowadzając ze sobą nie tylko dzieci, ale również opornych partnerów.
Kobiety coraz częściej traktują stomatologię jako coś tak oczywistego i powszechnego jak na przykład wizyta u fryzjera czy kosmetyczki. Dużą rolę w ich wizytach odgrywa estetyka uśmiechu – wybielanie jest najczęściej wybieranym zabiegiem – szacuje się, że Polki w ciągu roku zostawiają w gabinetach ponad milion złotych na samo wybielanie, a oprócz tego zabiegu częste są również inne, w tym na przykład zakładanie licówek, które to jest o tyle skuteczniejsze od wybielania, że pozwala przy okazji skorygować drobne wady zgryzu. Oczywiście stomatologia estetyczna to nie tylko kolor zębów i panie też o tym wiedzą – uzupełnianie braków w uzębieniu to coś, co przychodzi Polkom coraz bardziej naturalnie – kobiety coraz częściej jako uzupełnienie wybierają implanty – co prawda to najdroższe dostępne rozwiązanie, ale z drugiej strony jest one również najbardziej skuteczne i najbardziej zbliżone do prawdziwych zębów. Nie znaczy to jednak, że pozostałe metody protetycznie nie są już wybierane, całkiem spora liczba pacjentów wciąż decyduje się na mosty i korony i nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że metoda ta bardzo ewoluowała i na chwilę obecną protez konstruowane w gabinetach są niemal nie wyczuwalne – pacjenci po oswojeniu się z nimi są w stanie zapomnieć, że w ogóle je noszą.

Partnerzy: