Newsletter subscribe

Budownictwo

Rusztowania budowlane Plettac

Posted: 21 kwietnia 2016 o 15:38   /   by   /   comments (0)

Elewacyjne rusztowanie w systemie Plettac to obecnie najpopularniejszy system rusztowań budowlanych w Polsce. Sposób w jaki są stworzne, gwarantuje bezpieczeństwo, dlatego też duża ilośc przedsiębiorstw korzysta z nich podczas budowy.
W roku 2010 były to najczęściej wybierane przez przedsiębiorstwa rusztowania. Spełniają wszystkie wymogi europejski i cieszą się popularnością również za granicą, np. w Niemczech. Cała Europa przyznaje że model ten jest niezawodny. Kraje Unii Europejskiej coraz chętniej korzystają z tego modelu.
Jakie są zalety systemu Plettac:
Są bardzo uniwersalne i łatwe w montowaniu i dodatkowo są w dobrej cenie, co bardzo cieszy klientów. Można je wykonać z różnych materiałów, a podesty są dostępne, np. z drewna, stali czy aluminium.
System mocowań ma dodatkowe zapadki, co znacznie przyspiesza montaż i gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo pracownikom. Jest to bardzo wygodne w przypadku gdy wykorzystujemy rusztowanie podczas docieplania budynku. Szerokie ramy sprawiają że praca jest wygodniejsza, a materiały potrzebne do pracy możemy ułożyć obok siebie. Na rynku występują rusztowania o polach od 2,5 do 3 metrów. Oczywiście jeśli są potrzebne mniejsze, np. 1, 1,5 oraz 2 metry także można je dostać. Wiąże się to z wyższą ceną za metr kwadratowy. Małe pola rusztowań łatwiej przewozić, dlatego trzeba wziąć przed zakupem pod uwagę to czy będziemy mieć możliwość transportu. Dodatkowym plusem małych rusztowań jest to, że łatwiej ustawić je na nierównym podłożu.
Wiele firm zajmujących się budowlanką zwraca uwagę na łatwość i możliwość szybkiego obudowania budynku. Plettac pozwalają na pracę przy trudnych budynkach. Jest to możliwe dzięki specjalnym dodatkowym elementom wyposażenia, które są dostępne w sklepach.
Jedyna wada systemu plettac to jego cena w porównaniu np z rusztowaniem warszawskim.
Jak montować rusztowania plettac?
Montaż jest bardzo prosty i wygodny, złożenie konstrukcji i jej rozłożenie jest bardzo szybkie i proste, a łączenia elementów są wspomagane przez zapadki. Dzięki temu, każda niedoświadczona osoba może poradzić sobie z montażem rusztowań w systemie plettac.