Newsletter subscribe

Budownictwo

Ściana z roślin to ciekawy sposób ozdoby ogrodu

Posted: 19 grudnia 2016 o 16:28   /   by   /   comments (0)

Chcesz mieć w swoim ogrodzie coś wyjątkowego, czego nigdzie indziej się nie znajdzie? Jeżeli tak to z całą pewnością powinna zainteresować Cię  ściana z roślin. Oczywiście wykonanie profesjonalnego rozwiązania tego rodzaju przy zastosowaniu specjalistycznych technologii jest bardzo drogie. Jednak na szczęście można to obejść wykorzystując domowe rozwiązania. Ściana z roślin wykonana w sposób domowy może być nie tylko bardzo fajna pod kątem wizualnym, ale także praktycznym. Jeśli tylko odpowiednio się przyłoży to tego rodzaju rozwiązanie może przypominać żywy obraz.
Jak to zrobić?Rośliny ze zwykłych doniczek przesadzamy do doniczek filcowych, wkładając je w odpowiednie luki. Jednak rozwiązanie ma to swoją wadę, że nie ma całego systemu nawadniania. Trzeba po prostu tak jak zwykłą roślinę ją podlać. Po nalaniu wody do kieszeni spływa ona po filcu nawadniając ziemię prosto do podstawki. W przypadku gdy wody w podstawce będziemy mieli za dużo można ją z powrotem przelać do konewki i nic się nie marnuje.
Co będzie potrzebne, aby zrobić ścianę z roślin?Przede wszystkim będzie nam potrzebna warstwa nośnia – rama zbudowana na przykład z drewnianych kantówek oraz przybite do niej specjalne uchwyty do powieszenia na ścianę. Jako warstwę izolacyjną może być mocny worek foliowy bądź też folia budowlana. Będą też potrzebne oczywiście warstwy filcowe najlepiej 2 warstwy.

Oczywiście jeśli ma być to ściana z roślin to potrzebne nam będą rośliny. Można zastosować na przykład melisę, bazylię, bluszcz, niedośpian i wiele innych jakie tylko zasadniczo przyjdą nam do głowy.
Wykonanie całego przedsięwzięcia wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Największym wydatkiem jeżeli chodzi o to przedsięwzięcie są po prostu rośliny. Materiały budowlane należą do stosunkowo tanich i dlatego też nie ma co się przejmować ich zakupem. Oczywiście tego rodzaju ściana z roślin będzie wyglądała inaczej niż profesjonalne tego rodzaju systemy, jednak można spokojnie taką amatorską ścianą zastąpić profesjonalne rozwiązania.

Polecamy do pomocy zapoznać się z przykładową ofertą np. http://jukogreendesign.pl/oferta/