Newsletter subscribe

Budownictwo

Spodnie robocze na lato – jak dobrać?

spodnie-robocze
Posted: 8 sierpnia 2018 o 09:40   /   by   /   comments (0)

Wysokie temperatury, jakie towarzyszą pracy w lecie, potrafią skutecznie utrudnić pracę i spowodować, że już po kilku godzinach będziemy czuli się zmęczeni i przegrzania. W poniższym tekście przedstawiamy kilka porad, które pomogą wybrać najodpowiedniejsze spodnie robocze na lato, które zagwarantują komfortowe warunki pracy.

Po pierwsze — bezpieczeństwo

Niezależnie od pory roku i mimo wysokich temperatur pierwszym elementem, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru spodni roboczych na lato — jest bezpieczeństwo. Jeśli na danym stanowisku wymagane są konkretne wymogi BHP dotyczące np. nieprzemakalności, trzeba spełnić je w pierwszej kolejności. Drugim krokiem, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo — jest ergonomia. Jeśli nie potrzebujemy nadzwyczajnych zabezpieczeń, wystarczą zwykłe spodnie, które można kupić w supermarkecie — ważne, aby nie miały pasków czy sznurków, o które można się potknąć. Dobrym wyborem będą również spodnie z odpowiednimi uchwytami na narzędzia czy schowkiem na telefon, aby nie zawadzały lub były trzymane na pasku.

Po drugie — wygoda

Drugim w kolejności kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest wygoda i ergonomia spodni. Materiał na lato powinien być lekki i przewiewny. Praca kilku lub kilkunastu godzin w zbyt grubych spodniach może być bardzo uciążliwa, jeśli temperatury przekraczają 20 stopni. Oprócz odpowiednich materiałów można zastanowić się również nad spodniami rybaczkami, które skutecznie zwiększą komfort pracy. Rozwiązania takie można stosować np. podczas malowania lub w fabrykach gdzie nie występuje konieczność ochrony np. przed iskrami czy opiłkami.

Dobranie odpowiednich spodni na lato będzie owocowało komfortową pracą i nieprzegrzewaniem się organizmu. Wiele osób zapomina, że przy wyższych temperaturach warto wybrać cieńszy materiał czy luźniejszy krój. Takie z pozoru błahe elementy przez kilka miesięcy mogą bardzo pozytywnie wpływać na nasze ciało, które i tak jest już obciążone pracą. Na rynku istnieje wiele sklepów stacjonarnych lub internetowych, gdzie za niewielką ceną można kupić dobrej jakości i specjalnie uszyte spodnie robocze na lato.