Newsletter subscribe

Zdrowie i uroda

Spray na kleszcze – co warto kupić?

Posted: 13 grudnia 2019 o 12:54   /   by   /   comments (0)

A może warto zdecydować się na dobrej jakości spray przeciwko tym pasożytom? Wiele osób wychodzi właśnie z takiego założenia. Dlaczego jednak istotne warto stawiać na tego typu produkty? Okazuje się, że powikłania po ugryzieniu kleszcza mogą być naprawdę bardzo poważne. Z jakimi chorobami trzeba się tutaj liczyć? Co robić, aby uniknąć problemów związanych z tym tematem? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Badania pokazują, że coraz więcej osób boryka się właśnie z tego typu kłopotem. Okazuje się, że kleszcze mogą nas zaatakować w rozmaitych miejscach. Nie tylko są to lasy. Trzeba mieć czujność także będące nad jeziorem, bawiąc się w parku lub z dzieciakami w ogrodzie itp. Bardzo istotne jest, iż uczulenie kleszcza jest tak naprawdę kompletnie nieodczuwalne. Często ludzie dopiero po pewnym okresie zauważają, że mają takiego właśnie pajęczaka w swojej skórze. Pamiętajcie natomiast, że już zaledwie po kilku godzinach od wgryzienia ma miejsce transmisja patogenów chorobotwórczych do naszego krwiobiegu. Jakie choroby są przenoszone przez pasożyty?

To między innymi bardzo powszechna niestety borelioza. Trzeba także zwracać uwagę na takie kłopoty zdrowotne, jak kleszczowe zapalenie mózgu lub babeszjoza. Pamiętajcie, że nie tylko ludzie borykają się z tego typu pasożytami. Zwierzęta, które zostały zaatakowane przez takie pajęczaki muszą liczyć się z tak zwaną chorobą kociego pazura.

Jakie są sposoby, aby wyeliminować ryzyko ugryzienia przez kleszcza? Wiele ciekawych metod można znaleźć na stronie internetowej https://kickthetick.pl/artykuly/spray-na-kleszcze-czyli-skuteczna-ochrona-przed-powaznym-zagrozeniem/. Niestety, nie wszystkie są do końca skuteczne. Niektórzy uważają, że wystarczy założyć odpowiednie elementy garderoby, aby problem był rozwiązany. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Kleszcze to sprytne zwierzęta. Mają swoje sposoby, aby dostać się do naszego organizmu. Poza tym trudno zakładać wiele elementów garderoby szczególnie w okresie letnim, kiedy są stosunkowo wysokie temperatury. Niektórzy uważają także, że należy unikać chodzenia w miejsca, gdzie najczęściej występują tego typu pajęczaki. To także nie do końca optymalne rozwiązanie. Zwłaszcza, że udowodniliśmy już w ramach dzisiejszego artykułu, że tego typu pasożyty są dostępne w coraz większej ilości lokalizacji.

Dużo osób bardzo chętnie decyduje się na rekomendowany spray na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus. Przez wielu ekspertów jest to produkt uważany za najlepszy. Dlaczego? Ten specyfik jest z jednej strony skuteczny. Dodatkowo całkowicie bezpieczny. Ponadto spray na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus chroni przed kleszczami, komarami oraz meszkami – jest niezwykle uniwersalny. Należy zwrócić uwagę na aspekt, że ten specyfik nie zawiera groźnej substancji Deet. Na skutek tego może być z powodzeniem stosowany nawet biorąc pod uwagę dzieci już od trzeciego roku życia. Skuteczność takiego właśnie specyfiku została potwierdzona przez niezależne instytucje. Eksperci doradzają, aby posiadać także w swojej domowej apteczce nie tylko spray na kleszcze, ale także funkcjonalny zestaw do wyciągania tych pasożytów. Tak na wszelki wypadek. W takiej sytuacji warto zdecydować się zaś na produkt Kick The Tick® expert. Wszystkie produkty od tego właśnie konkretnego producenta są nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale także bardzo proste w aspekcie codziennego użytkowania. Możecie być o tym przekonani.