Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Srebrny łańcuszek dopasowany do potrzeb

Posted: 15 stycznia 2018 o 14:39   /   by   /   comments (0)

Różnorodność srebrnych łańcuszków jest obecnie tak duża, że każda kobieta bez problemu powinna znaleźć model dopasowany w sam raz do swoich potrzeb. To samo dotyczy mężczyzn, wśród których również bez większego problemu można znaleźć miłośników srebrnej biżuterii. To właśnie wykonane z tego metalu szlachetnego łańcuszki należą do najchętniej kupowanych. I to od wielu, wielu lat.

Srebro wciąż na czasie

W kraju nad Wisłą próżno szukać równie popularnej biżuterii. Przede wszystkim srebro kojarzone jest jako:

  • elegancki dodatek do różnych stylizacji,
  • trwały surowiec, łańcuszki srebrne dobrze znoszą upływ czasu, są też odporne na działanie czynników zewnętrznych,
  • metal szlachetny w przystępnej cenie,
  • uniwersalne rozwiązanie, biżuterię wykonaną ze srebra nosi się przy różnych okazjach, jest zdecydowanie bardziej stylowa niż dodatki wykonane ze sztucznych materiałów, a przy okazji nie tak krzykliwa jak złote ozdoby.

Utrzymująca się od lat popularność wyrobów ze srebra skłania producentów do tworzenia coraz to nowszych modeli. Różnią się one od siebie nie tylko grubością, ale również długością, wielkością oraz kształtem ogniw. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na takie kwestie, ponieważ przekładają się one na późniejszą satysfakcję z noszenia srebrnego łańcuszka. Cieńszy będzie idealnym uzupełnieniem codziennej stylizacji. Aby dodać mu nieco więcej charakteru, można dopasować do niego odpowiednią zawieszkę. Wybierając się na przyjęcie czy bal, dobrze sięgnąć po grubszy model. Może być wykonany z kilku srebrnych sznurów lub dużych, rzucających się w oczy ogniw. Ważne, aby łańcuszki srebrne umiejętnie łączyć z innymi elementami biżuterii. Nadmiar jest tu niewskazany, zatem do grubego i charakterystycznego łańcuszka lepiej wybrać mniejsze kolczyki.

Modele klasyczne i te bardziej nowoczesne

Srebrna biżuteria na szyję nieprzerwanie kojarzy się z cienkim łańcuszkiem o prostym splocie i średniej długości. Faktycznie, takie modele wciąż cieszą się ogromną popularnością, przede wszystkim za sprawą swojej uniwersalności oraz eleganckiego, aczkolwiek stonowanego charakteru. W ofercie sklepu jubilerskiego znaleźć można jednak także o wiele bardziej charakterystyczne rozwiązania. Łańcuszki srebrne o znacznej grubości, nietypowych ogniwach czy ciekawych zawieszkach. Chętnie wybierane są chociażby te dłuższe, wpisujące się w nowoczesne codzienne stylizacje, preferowane przez tak wiele kobiet. W swojej domowej szkatułce można mieć jeden uniwersalnych łańcuszek srebrny, ewentualnie uzupełniać go różnymi zawieszkami. Warto jednak zainwestować w kilka modeli i być przygotowaną na każdą okazję.