Newsletter subscribe

Zdrowie i uroda

Sukienki wieczorowe – jak wybrać?

Posted: 17 października 2016 o 17:27   /   by   /   comments (0)

Choć jeszcze chwilę temu cieszyliśmy się pełnią lata, wielkimi krokami zbliża się zima i sezon karnawałowy. Jeśli nasze plany powoli zaczynają się precyzować i mamy zamiar wziąć udział w eleganckim przyjęciu, warto na spokojnie przygotować się do tego wydarzenia, by nie szukać kreacji na ostatnią chwilę. Sukienki wieczorowe zaczynają pojawiać się w sklepach wraz z zimową kolekcją, co umożliwia nam skomponowanie stroju i dodatków odpowiednio wcześniej. Aby mieć pewność, że tego wieczoru olśnimy wszystkich gości, dobrze jest poznać wcześniej swój typ figury i na tej podstawie decydować w sprawie sukienki.

Nie chcemy przecież, by podkreślała ona ewentualne mankamenty naszej sylwetki – wręcz przeciwnie, dobrze dobrana suknia podkreśli nasze zalety i zatuszuje wady. Sukienki wieczorowe, przeznaczone głównie na wieczorne gale charakteryzują się długością – zwykle są to sukienki do ziemi, wykonane z ozdobnych i „bogatych” materiałów. Osoby posiadające piękne ramiona i dekolt mogą zdecydować się na fason z wszytym gorsetem – warto wówczas jednak zaopatrzyć się także w żakiet, bolerko lub dopasowany kolorystycznie szal na wypadek chłodniejszego wieczoru. Szczupłe i wysokie panie to prawdziwe szczęściary – mogą sobie pozwolić na każdy typ sukni, choć zdecydowanie najlepiej wypadną w sukienkach o prostym kroju oraz przylegające do ciała.

Kobiety o figurze gruszki, która charakteryzuje się węższymi w stosunku do bioder ramionami świetnie mogą odwrócić uwagę od problematycznych partii ciała za pomocą sukni wiązanej na szyi oraz dużych dodatków, na przykład masywnego naszyjnika czy długich kolczyków. Dla tych osób fason w kształcie figury A oraz podkreślenie talii to także znakomite rozwiązanie. Jeśli nasza figura odbiega nieco od doskonałości i pragniemy zamaskować przede wszystkim wystający brzuch, powinnyśmy zdecydować się na sukienki wieczorowe w żywych kolorach, szyte z koła i podkreślające dekolt. Pamiętajmy, że w przypadku eleganckich sukni nie należy przesadzać ze zdobieniami.

Może zainteresują Cię także sukienki koktajlowe – http://www.same-promocje.pl/sukienki-koktajlowe/