Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Systemy napędowe oferowane przez RAControls

Posted: 23 listopada 2022 o 16:28   /   by   /   comments (0)

Bardzo dużym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się systemy napędowe. Ma je w swojej ofercie między innymi profesjonalna firma RAControls z Katowic. Dlaczego te rozwiązania są tak popularne? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym tekście.

Masz firmę? Chcesz, by działała ona wydajnie? Dzięki temu można liczyć na większe zyski z tytułu prowadzonego biznesu. Aby to było możliwe, warto pomyśleć o odpowiednich inwestycjach. Sporo osób decyduje się na nowoczesne systemy napędowe. Są to urządzenia i rozwiązania, dzięki którym praca maszyn i urządzeń staje się o wiele bardziej wydajna. Na skutek tego, działania są realizowane na wyższych obrotach niż wcześniej. Dodatkowo dobrej jakości systemy napędowe oferowane przez RAControls redukują koszty eksploatacji, a także zapewniają wysoką niezawodność produktów. Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo (zarówno maszyn, jak i samych operatorów).

Podmiot RAControls oferuje zaś wszystkie kluczowe elementy systemów napędowych uznanej marki Allen-Bradley. Co ważne, zainteresowane osoby mogą nawet zdecydować się na rozwiązania, które są przeznaczone do pracy w bardzo wymagających warunkach środowiskowych.

Na co konkretnie można postawić? Są to na przykład przemienniki częstotliwości z rodziny PowerFlex. Warto podkreślić, że klienci mają okazję zdecydować się na urządzenia charakteryzujące się niskim oraz średnim napięciem. Co ważne, można je selekcjonować także pod kątem generowanej mocy (od 0,37 kW do 25 MW). Te sprzęty są uniwersalne. Wszak można je dopasować do wymogów rozmaitych aplikacji napędowych. RAControls oferuje także Softstarty. Są to urządzenia mające za zadanie ograniczać udary prądowe w czasie rozruchu silnika indukcyjnego. Dzięki temu można liczyć na optymalizację pracy tego urządzenia, a także wydłużenie jego trwałości. Nie bez znaczenia jest również obniżenie zużycia energii. Do wyboru są także serwonapędy (z rodziny Kinetix). Co warto wiedzieć na ich temat? Serwonapędy Kinetix są niezawodne. Dodatkowo zapewniają one wysoką precyzję w czasie realizowania pracy. Co bardzo istotne, serwonapędy oraz serwosilniki mogą być użyte nawet w przypadku najbardziej zaawansowanych aplikacji napędowych. Zazwyczaj te urządzenia korzystają z technologii typu CIP Motion. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej faktów na ten temat, to warto zapoznać się z tym, co zostało napisane w artykule ze strony internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-napedowe/. W ofercie są rozwiązania jednoosiowe, wieloosiowe i hybrydowe.

Jakie jeszcze inne opcje są do dyspozycji Klientów, którym zależy na poprawie wydajności, dokładności oraz bezpieczeństwa? Nie ma żadnych przeszkód, aby zdecydować się na serwosilniki, które współpracują z napędami od Kinetix. RAControls oferuje tutaj silniki obrotowe, a także silniki liniowe. Takie urządzenia są bardzo przydatne. Jeśli chodzi na przykład o silniki servo Kinetix VPx, to są to urządzenia jednoprzewodowe. Tutaj zasilanie oraz sygnał enkoderowy znajdują się w jednym przewodzie hybrydowym. Do wyboru są także inne opcje. Warto skontaktować się z pracownikami firmy RAControls, aby zdecydować się na te najlepsze, które będą idealnie pasować do konkretnej firmy.