Newsletter subscribe

Budownictwo

Wykładziny z pcv do pokoi dziecięcych.

Posted: 30 sierpnia 2016 o 22:46   /   by   /   comments (0)

Wielu rodziców przy urządzaniu pokoi dziecięcych ma nie lada dylemat. Nie wiedzą, czy zdecydować się na klasyczną wykładzinę, czy też wykładziny z pcv. Mówi się, że materiał pcv nie jest zbyt zdrowy i ekologiczny dla dziecka, ale to nieprawda. Obecne tworzywa pcv wykorzystywane na wykładziny pcv są wytwarzane z większą dbałością o to, by w ich skład nie wchodziło zbyt wiele toksycznych substancji. Dzięki temu można je stosować w pokojach dla dzieci bez większych obaw.

Drugim plusem cechującym wykładziny pcv jest fakt, że w sklepach znajdziemy ich bogaty wybór pod względem kolorystycznym. Kolory wykładzin pcv na wystawach sklepów z wyposażeniem dziecięcych pokoi mogą przyprawić o ogromny ból głowy, ale w sensie pozytywnym. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu efektowne wykładziny pcv prezentujące na swojej płaszczyźnie bohaterów z filmów animowanych dla dzieci, dziewczynki ucieszą się wykładzinami pcv z księżniczkami z bajek, o ciepłych kolorach i wysokiej estetyce. Do produkcji tych wykładzin użyto ulubionych barw najmłodszych, aby podłogi w dziecinnych pokojach nabrały wreszcie zasłużonego blasku i estetycznej magii. Na uwagę zasługują jeszcze wykładziny pcv z zaaranżowanym graficznie boiskiem do gry piłkę nożną. Bardziej zbuntowanym dzieciakom w okresie dojrzewania może do gustu przypaść także wykładzina w szkocką kratę lub we wzory w panterkę. Nowoczesne wykładziny pcv cechuje także solidne zabezpieczenie brzegów, aby nie pruły się po umieszczeniu w pokoju.

Są wzmocnione specjalną, gumową warstwą. Dzięki temu nie zacierają się z czasem i zachowują intensywne barwy powierzchni nawet po wielu latach użytkowania. Te wykładziny czyści się i odkurza bardzo łatwo. Odporne są na nadmierne działanie wody, więc jeśli dziecko wyleje coś przypadkiem, nie trzeba od razu wpadać w panikę. Ładne wykładziny pcv kupić można w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Szczególnie sklepy internetowe prezentują niesamowite ich rodzaje oraz formy, które niejednego mogą bardzo zaskoczyć.