Newsletter subscribe

Inne

Zakupy Bytom miastem idealnym

Posted: 6 października 2017 o 15:46   /   by   /   comments (0)

Specyfika samego centrum Śląska jest dosyć szczególna. Można mieszkać w jednym mieście, pracować w drugim, na zakupy chodzić do trzeciego, a do kina chodzić w czwartym. Przy tym wszystkim można w ogóle nie widzieć zmian urbanistycznych przy przekraczaniu granic tych czterech miast. Wszystko bowiem jest za sprawą szczególnego śląskiego rozwiązania urbanizacyjnego. Pomimo, że poszczególnych miast jest dużo, wszystkie tworzą razem zwarty organizm. Krakowianie oraz Warszawiacy z pewnością, jeżeli nie byli nigdy w Katowicach nie zrozumieją o co chodzi. Nie można powiedzieć, że wyjeżdżając z Katowic wjeżdża się do mniejszych miast. Względem Katowic miasta ościenne na pewno są mniejsze, ale nie w szerszym widoku. I tak można z powodzeniem wskazać jakie rzeczy robi się najlepiej w jakich miastach. Pewnie wiadomość ta może zadziwić wiele osób, ale świetnym miejscem na zakupy jest Bytom.

Bytom to miasto o złej sławie na Śląsku, jednak wszystko to opiera się na zdezaktualizowanych danych. Bytom jest pięknym miastem, w którym można robić wiele ciekawych rzeczy. Wystarczy tylko się przełamać i można bardzo szybko przekonać się, że wszelkie złe informacje były po prostu nieprawdziwe. Wybierając się na zakupy Bytom powinien być uwzględniony na samym początku. Co prawda można wyjść z założenia, że w Katowicach jest o wiele więcej sklepów. W samym ścisłym centrum są trzy duże galerie handlowe, a i inne dzielnice mogą się nimi poszczycić. Chociaż w Bytomiu duża galeria jest tylko jedna (jest nią Agora), okazuje się, że jest wystarczająca. Trzeba brać pod uwagę, że ludzie zdecydowanie częściej wybierają galerie w Katowicach. Z tego powodu są one niesamowicie wypełnione ludźmi. Bytom nie ma tego problemu. Jest za to zupełnie odwrotnie- mało ludzi w całkiem sporej galerii handlowej z najbardziej popularnymi sklepami. O ile zawsze można narzekać, że w Katowicach jest zawsze tłoczno i nie można pojechać w weekend na zakupy, z Bytomiem nie ma takich problemów.

Jednak nie tylko galerie handlowe nadają się do robienia codziennych zakupów. Bytom ma wiele uliczek, w których można nabyć produkty wysokiej jakości. Przy samym rynku można spotkać wiele uliczek wypełnionych po brzegi sklepami. Sklepy mają asortyment na wysokim poziomie, szczególnie jeżeli chodzi o modę. Można w zasadzie bardzo łatwo się odnaleźć, a sam spacer po centrum miasta pokaże, że jeżeli chodzi o zakupy Bytom jest idealnym wyborem. Podobna sytuacja jest wbrew pozorom w Chorzowie, jednakże porównując większą ilość statystyk, Bytom na tym tle wygląda znacznie lepiej.

Przeczytaj również: