Newsletter subscribe

Biznes i Firmy

Zewnętrzne magazyny są już normą

Posted: 7 czerwca 2016 o 14:57   /   by   /   comments (0)

Dzięki ogromnym możliwościom jakie daje dzisiejszy rynek, firmy rozwijają się w błyskawicznym tempie – oznacza to najczęściej wzrost produkcji i zwiększony zasięg zbytu. Warto jednak mieć świadomość, że rozwój firmy wiąże się też z konicznością powiększania floty oraz potrzebą posiadania większych powierzchni zarówno tych przeznaczonych na hale produkcyjne, fabryki czy wytwórnie, ale też na powierzchnie magazynowe.

W momencie uświadomienia sobie, że firma potrzebuje przestrzeni, istnieją dwa równoważne rozwiązania tego problemu. Pierwszym jest oczywiście możliwość wybudowania potrzebnych magazynów – można je usytuować tuż obok hal produkcyjnych i innych budynków należących do przedsiębiorstwa. Zminimalizuje to koszty i czas, który należałoby poświęcić na transport produktów do magazynów – w tej opcji wszystko jest na miejscu, w tym też personel.

Drugą opcją jest skorzystanie z zewnętrznych magazynów oferujących powierzchnie magazynowa – wybór tego rozwiązania nie wymaga od firmy żadnego większego nakładu finansowego, co jest ważne dla firm, które mimo szybkiego rozwoju nadal nie posiadają zbyt dużych funduszy, którymi mogłyby obracać czy w coś inwestować. Magazyny zewnętrzne oznaczają oczywiście, że nie będą się one znajdować bezpośrednio obok firmy i jej zakładów, co każe wziąć pod uwagę konieczność zapewnienia transportu między halami, gdzie produkty są produkowane, a wynajętymi powierzchniami magazynowymi. W pierwszym momencie może się to wydawać marnotrawstwem czasu i pieniędzy, ale należy przy tym wziąć pod uwagę, że takie magazyny do wynajęcia najczęściej znajdują się w jak najlepszych lokalizacjach, a więc mogą służyć niejako za bazę, z której wysyłane są dostawy do sklepów i innych dystrybutorów. Większość tego typu magazynów na życzenie klientów organizuje również procesy logistyczne, takie jak przyjmowanie i wydawanie towaru, pakowanie i rozpakowywanie czy przygotowywanie do wysyłki – dzięki tej opcji właściciele firm nie muszą się tym sami zajmować – w tym odpada rekrutacja osób, które miałyby się tym zajmować, zamiast tego mają możliwość pozostawienia tego w rękach profesjonalistów, którzy doskonale się na tym znają.

Artykuł opracowano przy udziale : magazyn do wynajęcia RÓŻArent