Newsletter subscribe

Budownictwo

Zmywarka czy zlewozmywak

zlew
Posted: 6 lipca 2016 o 15:30   /   by   /   comments (0)

Przy organizowaniu miejsca na kuchnię stajemy przed dylematem. Trzeba zdecydować się na klasyczny zlewozmywak lub zmywarkę. Obie opcje mogą zładować się w jednej kuchni, jeśli jest ona na tyle obszerna, aby je pomieścić. Jeśli często gotujemy w domu i lubimy przyjmować gości, zmywarka gastronomiczna będzie wspaniałym pomysłem. Jest to sprzęt nowoczesnej generacji, niezwykle wytrzymały. Nowoczesnym zmywarkom warto zaufać, ponieważ są bardzo praktyczne, a do tego posiadają wieloletnie gwarancje.

Nieprawdą jest, że zużywają bardzo dużo energii elektrycznej, to mylny pogląd, który po powtórzeniu 1000 razy stał się w świadomości konsumenckiej prawdą. Energooszczędne zmywarki pracują bardzo cicho, dzięki czemu można myć naczynia nawet w późnych godzinach nocnych, gdy wszyscy domownicy już śpią. Przy zakupie zmywarek można się zdecydować na modele w białym lub metalicznym kolorze. Są niezwykle łatwe w transporcie, a zrozumienie instrukcji obsługi zajmuje zaledwie kilka chwil. Instrukcje przygotowane są nie tylko w formie tekstu, ale także jako obrazkowe piktogramy, by można było z łatwością je zrozumieć.

Obecność zmywarki gastronomicznej w kuchni wcale nie musi wykluczać chęci korzystania ze zlewozmywaka. Mimo, że zmywarki w sensie działania są sprzętem niezwykle dokładnym i czułym, to istnieją takie rodzaje naczyń, które przed włożeniem do zmywarki dobrze byłoby oczyścić ze zbędnych resztek jedzenia pod bieżącą wodą. Tyczy się to wszelkiego rodzaju patelni, rondli oraz garnków, gdzie zostało dużo tłuszczu. Zmywarki radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi zabrudzeniami, ale nie znaczy to wcale, że można nieco ułatwić im pracy. Myjąc naczynia za pomocą zmywarek, korzystać można z płynów myjących lub specjalnych tabletek. Tabletki są bardziej wydajne od standardowych płynów do naczyń, a do tego ich moc działania także okazuje się większa. Przynajmniej raz na tydzień należy od wewnątrz przetrzeć zmywarkę, aby usunąć z niej pozostałości drobinek jedzenia oraz wody. Po umyciu naczyń warto je jeszcze przez chwilę pozostawić wewnątrz, już przy otwartych drzwiczkach.